Ds. Robin ten Hoopen Ds. Robin ten Hoopen
Ds. Robin ten Hoopen (1989) is sinds januari 2022 de predikant van onze gemeente. Samen met zijn
vrouw Martine en kinderen Sara en Florian woont hij in Leidschendam. Per augustus 2022 hopen ze
te verhuizen naar de pastorie naast de kerk.

Zijn werkdagen zijn dinsdag, woensdagavond, donderdag, vrijdag en zondag. Maandag werkt hij aan
zijn dissertatie. Op woensdag zorgt hij overdag voor de kinderen. Op zaterdag is hij vrij.

Ds. Robin is te bereiken via predikant@ontmoetingskerkbergambacht.nl en/of 06-15952744

Benader me vooral

Ik heb het voorrecht dat te hebben wat velen niet meer hebben: tijd voor een ander. Benader me dus
gerust. Ik ben benieuwd wie jij/u bent en kom graag met je/u in contact. Dat gesprek mag gaan over
God of de kerk, maar dat hoeft niet. Ook als je wilt klagen, teleurgesteld bent in de kerk of juist op
zoek bent naar een luisterend oor, een klankboord of sparringpartner ben je meer dan welkom. Ik
hoop u/jou snel te leren kennen. Hieronder alvast iets over mijzelf.


In mijn paspoort staat Voorburg, maar ik groeide op in Zoetermeer. Als kind hield ik van voetballen,
oude geschiedenis, verhalen en mensen. Ik zong in het kinder- en jongerenkoor van de lokale rooms-
katholieke kerk en was ook actief als misdienaar en koster. Fijn aan de kerk vond ik de rituelen, het
zingen, de aandacht voor elkaar en de ontmoeting met mensen van verschillende generaties.
Als tiener kwam ik aanraking met de protestantse traditie, bezocht jeugddiensten en ging zowel naar
Hillsong concerten als naar de oecumenische kloostergemeenschap van Taizé. Na gesprekken met
een predikant en een priester besloot ik ook lid te worden van de protestantse kerk en ben ik
theologie gaan studeren in Leiden. Naast mijn studie was ik lid van een studentenvereniging en
werkte ik als projectleider bij BAKboord, een werkbemiddelingsbureau voor ex-gedetineerden.

Na de jaren in Leiden studeerde ik verder in Amsterdam waar ik in 2015 cum laude afstudeerde aan
de predikantenopleiding. Ik begon aan een promotiestudie aan de Protestantse Theologische
Universiteit en volgde daarnaast vakken over de talen en culturen van het Oude Nabije Oosten in
Leiden, Amsterdam en Pasadena (VS). De afgelopen jaren werkte ik als onderzoeker bij de
Protestantse Theologische Universiteit en als Bijbelwetenschapper bij het Nederlands-Vlaams
Bijbelgenootschap. Sinds december 2017 ben ik predikant binnen de PKN.

Naast mijn rol als predikant, werk ik nog aan de afronding van mijn dissertatie, geef ik regelmatig
lezingen en webinars, ben ik bestuurder van de Vereniging Hebreeuws en schrijf ik artikelen over de
Bijbel, het Oude Testament en het Oude Nabije Oosten. Mijn academische artikelen zijn hier te
vinden. Naast werk en gezin probeer ik ook tijd te maken voor mijn hobby’s zaalvoetbal (keepen),
poëzie, taal, muziek luisteren en goede wijn.

Ik ben benieuwd naar wie jij/u bent en hoop je/u snel te ontmoeten.


Foto NBG, Carla Manten
 
Gemeente en predikant Gemeente en predikant

Geschiedenis en predikanten
De geschiedenis van onze gemeente begint in 1868 als Gereformeerde Gemeente onder ’t kruis, daarna als Christelijke Gereformeerde Gemeente. Deze gemeente is opgeheven per 16 september 1885. De gemeente is per 23 augustus 1891 opnieuw gesticht als Nederlands Gereformeerde Kerk. In de loop van 1892 is gekozen voor de naam Gereformeerde Kerk.
Onze gemeente beschikt nog steeds over het boekje De Drie Formulieren van Eenigheid van dr. Abraham Kuyper uit 1891. Nieuwe ambtsdragers zetten in de eerste kerkenraadsvergadering na hun bevestiging de datum, hun naam en handtekening in het boekje, waarmee zij instemmen met de drie formulieren: Geloofsbelijdenis, Catechismus en Leerregels.
De volgende predikanten zijn verbonden geweest aan onze gemeente:
 

J. Schotel 21 juni 1872 5 oktober 1873
J.P. Visscher (emeritus) 1907 1908
G. van Setten 14 maart 1909 14 april 1918
J.G.W. Terhaak (hulpdiensten) 1 juli 1937 11 december 1938
J.G.W. Terhaak 11 december 1938 3 april 1947
J. Firet sr. 13 juli 1949 12 september 1962
(daarna afgestaan voor, zoals het toen heette, de kerkelijke arbeid onder doofstommen tot 1 maart 1965)
J.G. Korteweg - in combinatie met Haastrecht 12 augustus 1973 12 augustus 1979
J.G. Koops 22 januari 1984 1 mei 1988
P.R. van Commenee 8 januari 1989 januari 1993
mw. S.T. Bergsma 10 december 1989 januari 1993
P. Ravensbergen 27 november 1994 25 juni 2000
P.J. van Midden 13 mei 2001 8 februari 2015
mw. A.J. Schumacher-Nap 15 mei 2016 19 januari 2020
Dirk Meijvogel (interim) 2020  
Robin ten Hoopen 2 januari 2022  




Twee bladzijden uit het boekje De Drie Formulieren van Eenigheid uit 1891 met de namen/handtekeningen van nieuwe ambtsdragers.